Vězněná láskou- 8.Kapitola

5. dubna 2008 v 19:17 | Nera |  Vězněná láskou
Tak jste se dočkaly!!!! Je tady kapča k VL. Není sice moc dlouhá, ale myslím, že je to jedna, kde se definitivně uzavře jedna s mnoha životních kapitol Carmen. Věnováno je to samozřejmě všem, co se už nemohly dočkat a všem co to čtou.
Chtěla bych ale poděkovat Gabušce. Ona si to ani neuvědomuje, ale přivedla mě k zamyšlení nad životem a díky ni se tady objevily takové maličko nesrozumitelné věci, které po minutce přemýšlení pochopíte. No, ale teď zas nechápetem, co tady žvatlám já, že? Prostě, jedno VELIKÉ díky Gabči.
Nera

Žuchla jsem sebou na nejbližší židli. Právě jsem vstala a zívám na všechny strany. Popadla jsem hrnek s kávou a pomalu upíjela ten životudárný elixír!
"Dobré, lásko!" pozdravil Tom a líbnul mě do vlasů. Taky jsem mu pořála dobré ráno a natáhla se po rohlíku se sýrem.
Od toho dne, kdy mi Sirius do očí vmetl, že ví moje menší tajemství, uběhl skoro měsíc. Slíbil, že se o tom nikdo nedozví, dokud nebudu chtít já! Padla jsem mu tam kolem krku a ona se tvářil dost překvapeně!
Já a Tom jsme zase byli ty dvě hrdličky, ale pořád jsme spolu nespali. První dva dny jsme probrečela jako malá. Já se ho vzdala. Pustila jsem Luciuse k vodě. Poslal mi dopis, krásný, dlouhý zamilovaný dopis, který jsem po dvou větách spálila na popel.
Bella začala chodit s tím klukem z hostpody. Vydrželo ji to do té doby, než se dozvěděla, že jeho matka je mudla. Nastal okamžitý rozchod. Chudák kluk, málem to s nim seklo, byla jsem tam totiž s nimi, když Bella toho kluka sprostě odkopla. A ještě mu pohrozila, že jestli ji jedinkrát napíše dopis, že ho umučí i s jeho rodinou. Kluk se zdejchl a ona měla pokoj. Dlouho ji však nevydržel, jelikož si něco začala s dalším. Tohohle jsem opravdu nenáviděla. Nevím, zdy to bylo tím, že to byl pořádný starec-něco kolem 60! Nebo tím, že byl plešatý! Vážně netuším. Bellatrix jsem se se svými poznatky svěřila a ta mi to odsouhlasila. Nechala si ještě nakoupit troje společenské šaty a rozešla se s nim. No jo, mrcha za všechny prachy! Teď chodí s Lestrangerem. Toho ji docela schvaluju. Není nejhorší. Vlastně, je to docela kus!
Z mého vzpomínání, které jsem doplnila jemným úsměvem, mě vyrušil až Tom.
"Zlato, co máš dnes v plánu?" vyzvídal. Dokousala jsem sousto a polkla.
"Jdeme s Bell na nákupy!" oznámila jsem.
"Nebudeš potřebovat nějaké peníze?" zeptal se. Pokývala jsem hlavou a odpověděla.
"Jo, to budu. Vzhledem k tomu, že jdu do mudlovského obchoďáku, tak by se hodily mudlovské."
Tom mávl hůlkou a na mém místě na stole se objevily bankovky, a že jich nebylo málo. Vděčně jsem je přijala, s dlouhým polibkem na Tomovi rty jsem se rozloučila a odešla do ložnice, převléknout se.
***
Hodiny na radnici odbily 12 hodinu. Poklépavala jsem nohou na zmrzlé zemi a netrpělivě očekávala Bellinu přítomnost. Konečně jsem zaslechla docela hlasitý zvuk, patřící přemístění. Dotočila jsem se za nim ve stejnou chvíli, kdy se její rozcuchaná hlava objevila za rohem.
"To snad ne!" vyjekla jsem místo pozdravu. Bell se omluvně usmála a vlepila mi mlaskavou pusu na obě líčka.
Sešla jsem se s ní už dvakrát a pokaždé dorazila pozdě. Samozřejmě proto, že se vyhrabala z Lestrangerovi postele a ve spěchu na sebe házela oblečení. Potom mi sáhodlouze popisovala všechny možné polohy, které už se svým miláčkem zkoušeli.
"Když on je tak....suprovej!" rozplívala se. Protočila jsem oči a zatáhla ji do nejbližšího obchodu. Bohužel jsem se skvělae trefila, takže mi Bell zmizela mezi horou oblečení. Hlasitě jsem si povzdechla a zalezla mezi regály. Hodně dlouho jsme vybíraly tam, ale konečně jsem Bellu odtáhla od erotického spodního prádla. Zalezly jsme do obchodu s elektronikou, kde mimochodem pracoval hezký kluk. S taškami z minulého obchodu jsem se prodrala k pultu a mile se usmála.
"Prosím, potřebovala bych nějaký přehrávač." mrkla jsem na něj. Kluk si mě dlouho prohlížel, pak se usmál a pokynul mi rukou, abych ho následovala.
Dovedl mě k nějakému dalšímu pultu a asi hodinu mi říkal, co je cio, na co se to a ono používá a já byla za chvíli plná informací a nějak jsem to nemohla v hlavě seřadit, takže jsem udělala jedinou možnou věc....koupila jsem to všechno. Byla tam Mp3, věž, rádio, dvd, televize. No, ten kluk na mě zíral, jako bych spadla z nebe...kdo ví! Takouvou tržbu naměl asi hodně dlouho. Když jsem mu dávala bankovky, zářil štěstím!
Zato Bell ne, když jsem ji nařídila, aby toho kluka zaměstnala, než se přemístím domů. Ten kluk nebyl její typ, ale co už. Pro mě to udělala!
Malinko jsem se při přemístění zaklopýtala a málem se všemi těmi taškami upadla na zem. To by bylo!
Ukryla jsem tašky do kouta a použila zastírací kouzlo, potom jsem se přemístila zpět.
Zůstala jsem stát s otevřenou pusou. Bella s tím klukem nepokrytě flirtovala jako o život. Už jsem se neudržela a zozesmála jsem se. Jejich výraz mluvuil za vše: je ona normální.
"Bell, půjdem o dům dál." usoudila jsem a tahala ji za rukáv ze dveří. Naposledy týpkovi zamávala a zmizely jsme v dalším obchodě. zase s oblečením, takže to vypadalo na dlouho.....
***
Utahaná jako kotě jsem se přemístila k nám domů.
Ještě než jsem si přivykla na šero, uslyšela jsem hodně, a když říkám hodně, tak to tak taky myslím, hlasitou hudbu. Zatřepala jsem hlavou a rozhlédla se.
Na zem jsem padla v záchvatech smíchu. Slzy se mi koulely po tváři a dusila jsem se nedostatkem vzduchu.
"Co je?" snažil se Tom překřičet řvaní hudby. Popadla jsem záchvat na novo, ale to se přidal i Tom po pohledu na mě. Leželi jsme na zemi a smáli se.
"Cos-cos tu prováděl!" vyhrkla jsem do přestávky mezi písničkou, kdy byl můj hlas slyšet.
"To já ne!" bránil se okamžitě. "To samo."
"Jasně, a já jsem Texaská princezna." rozesmála jsem se znova.
"Oni nějakou mají?" vyvalil na mě oči. Rozesmála jsem se ještě víc.
"Já, já nevím, není to jedno?" Tom se zvedl ze země a i mě pomohl na nohy. Otřepala jsem si prach a rozhlédla se.
"To jsi všechno nakoupila?" zeptal se Tom zvědavě, než se pokojem rozlehla hlasitá hudba. Mlčky jsem přikývla a přešla k věci, odkud to znělo. Otočila jsem nějakým knoflíkem a ono se to opravdu ztišilo. Pyšně jsem se vrátila zpět k Tomovi, který mě obdařil vděčným úsměvem.
"Nakoupila. A večer přijde Bella na dámskou párty. Nebo můžeš pozvat i někoho jiného, jestli chceš. Můžeme si udělat megamejdan, co ty na to?" navrhla jsem.
"Fajn, pozvu mé věrné." řekl to s menší dávkou ironie a já horlivě přikývla.
"Tak je hned svolej a pojď mi pomoct nachystat občerstvení!" přikázala jsem a zmizela v chodbě. Jelikož to, že Tom rozmístil bedny dřív než jsem přišla jsem měla více času, odběhla jsem se ještě přemalovat a potom teprve do jídelny.
Tam už stála Bella se skleničkou v ruce a hlasitě se smála Lestrangerovu nechápevému výrazu, jenž upíral na naše moderní zažízení.
"Bell, je dobře, že jsi tu, potřebuju pomoct." houkla jsem na ni. Okamžitě odložila sklenku a vyšla za mnou.
V zápalu práce se Bellatrix najednou zastavila a otočila se na mě. Nevšímala jsem si ji. Jen do té doby než si odkašlala.
"Co se děje?" otázala jsem se, avšak radši nezvedla hlavu od prkýnka, kde jsem krájela další rohlík na jednohubky.
"Já jen, no víš, tenkrát, před měsícem, v Luciusově ložnici..." Rychle jsem se koukla ke dveřím a pak znovu na desku.
"Ano?"
"Vyspala by ses s nim?"vypálila rovnou. Upustila jsem nůž, který se zařinčením dopadl na zem. Strčila jsem si do pusy pořezaný prst a pomaloučku se k ní přetočila. Mlčky jsem kývla.
"Já, ne že bych se mezi vás chtěla plést, podle Luciusova chování jsem poznala, že mezi vámi je konec......" Chtěla jsem namítnout, že nebyl ani začátek, ale s prstem v puse se mluví špatně.
"....ale ptám se hlavně proto, že Lucius je můj budoucí švagr, což znamená, že si vezme moji sestru a já bych nechtěla, aby se kvůli tobě něco pokazilo. Mám Cissu ráda, přeci je to má sestra, a mám ráda i tebe, ale chci, aby byla šťastná s Luciusem. Ty máš Toma.."
Přerušila jsem ji: "Mezi mnou a Luciusem už nikdy nic nebude, dávno jsem na něj zapomněla." Někde se roztříštilo sklo. Kapka moji krve z prstu dopadla na zem vedle nože. Já i bella jsme se rychle otočily ke dveřím, před kterými ležela sklenice s červeným vínem, rozlitým po podlaze.
"Myslím, že půjdeme." narušila jsem ticho. Přikývla a hůlkou odstranila nepořádek. do každé ruky jsme vzaly jeden talíř s dobrotama a odnesly je do jídelny na stůl.
Zábava byla v plném proudu, takže si nikdo nevšiml mě, jako mizící hostitelku. Věděla jsem, stejně jako Bell, kdo zaslechl náš rozhovor. Nikde v sále jsem ho ale neviděla.
Když jsem za sebou zavřela velké dveře a ocitla se na prázdné chodbě, tak jsem se chvíli rozmýšlela, kam půjdu. Neměla jsem sice tušení, kde může být, ale moje nohy samy zamířily vpravo. Nechala jsem se vést. Možná srdcem, tsss, naivita!
Teprve za zatáčkou, kde už nebyla chodba vymramorovaná mi došlo, kam jdu. Mířila jsem ven na pláž. Zrychlila jsem, abych byla venku co nejdříve. Až když mě ovál chladný mořský vzduch, uklidnila jsem se. Párkrát jsem pohledem přejela celou pláž, ale nenašla jsem nikoho. Popravdě jhsem byla maličko sklamaná, což mě přešlo, když se mi o nohy otřela vlna. Ani jsem si neuvědomila, že jsem došla až tam, kde se setkává voda s pískem.
Slunce právě zapadalo za obzor. Moře nemělo konce. Dívala jsem se do dálky, poslouchala křik racků, šumění vln a nasávala pach soli mísený s vůní smůly z nedalekého lesa. Voda mě příjemně chladila na bosých nohou, když jsem procházela v mokrém písku.
Myslela jsem na všechno, na Bradavice, na Jamese, na Siriuse, na Remuse, na Brumbála, na Luciuse, na Cissu, na Bellatrix, na babičku, na matku, na otce i na Toma. Na vše, o co jsem během krátkého života přišla a co jsem od něj dostala. Nemohla jsem přijít na to, jestli jsem toho více dostala nebo naopak. Život už je takový, nepředvídatelný, a vždy má nad člověkem navrch.
Ke všemu je tady ještě Osud. Ten nám splétá nitky života jak se mu chce, jedny splete, druhé rozplete a tak to půjde dál a dál, dokud se Osud neunaví a nepředá své loutky, což jsme my někomu lepšímu, pokud někdo lepší je...
Z přemýšlení mě vyrušilo ostré žblunknutí. Otočila jsem se tím směrem, ale viděla jse jen kruhy, které zůstaly. Živon on je vlastně taky kruh, motáme se dokola a čím jsme starší tím větší kruh je. Potom, když jsme staří až moc kruh zmyzí a my s ním. Budeme zapomenuti.....
Zapomenuti a samotní. Doslova. Nic nezůstane....
"Hledáš mě?" zeptal se hlas. Vyskočila jsem asi metr do vzduchu a dopadla na zadek do vody.
Lucius mi podal ruku, ale já ji raději ignorovala.
"Ne, byla jsem se projít..." zalhala jsem. "Dobře se tu přemýšlí." Postavila jsem se vedle něj a sledovala modrou plochu. Občas ji rozvířil vánek. Přeci jen po nás něco zůstane.
Usmála jsem se.
"Co že jsi najednou tak šťastná?" reagoval ihned.
"Ale, jen jsem si uvědomila, že po nás něco zbyde vždy. I kdyby jen rozvířená voda." Objal mě kolem ramen a já na minutku uvažovala, že ji setřepu. Potom jsem se rozhodla jinak. Přitulila jsem se k němu a společně jsme dohlíželi na pravidelnost narážení vln do blízké skály.
Na obloze se objevila první hvězda.
"Musíme jít, budou mít o nás strach." poznamenala jsem a vyvlékla se ze sevření. Chytil mě za rameno a lehce otočil čelem k němu.
"Proč mi to děláš? Uvědomuješ si, jak mě tím ničíš?"špitl.
"Protože je to správné. Nechci ublížit Tomovi, miluju ho a nechci ublížit Cisse, je to má kamarádka." Nedokázala jsem se mu podívat do očí.
"Tak se mi podívej do očí a řekni, že mě nemiluješ." naléhl. Chvíli jsem přemítala, co udělat. Pevně rozhodnutá jsem se mu zadívala do očí a řekla:
"Nemiluji tě, Luciusi."
Spadla hvězda, zaregistrovala jsem ji, jako Lucius. Chvíli jsme se na ni dívali, pak Lucius odešel a nechal mě samotnou s prázným srdcem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tarzanice Tarzanice | Web | 5. dubna 2008 v 19:19 | Reagovat

Ten design je nádhernej :)

2 Nobie Nobie | Web | 5. dubna 2008 v 19:19 | Reagovat

Máš moc pěknej blog:)

3 Eldík Eldík | Web | 5. dubna 2008 v 19:22 | Reagovat

Ahojik U Mě Je Anketka Se Zapoj Budu Ráda  Díííky

4 Ahojky Ahojky | Web | 5. dubna 2008 v 19:22 | Reagovat

Koukni se na můj blog

5 Mafinka Mafinka | 5. dubna 2008 v 19:24 | Reagovat

Ahojky, chtěla bych vás poprosit jestli byste mi nenapsali na blog nějakej komentářík...pokud nechcete tak nemusíte, ale sorry za reklamu... http://ludenky.blog.cz

6 aNi aNi | Web | 5. dubna 2008 v 19:31 | Reagovat

kukni na muj blog

7 Gabča Gabča | Web | 5. dubna 2008 v 20:38 | Reagovat

Panebože,tak u toho jsem se málem rozbrečela! Ale nemůže být s Tomem i s Luciusem-moc působí jako magnet na kluky :D Krásná kapitola Nero!

8 luckily luckily | Web | 5. dubna 2008 v 21:00 | Reagovat

pááááni, tak tohle byla krásná kapča...:)))

9 Leenikk Leenikk | Web | 5. dubna 2008 v 21:13 | Reagovat

Já tak nesnáším reklamy!!!

No ale teď ke kapitole! Tak konečně jsme se všichi dočkali! A stálo to zato! Byla fakt skvělá, a to s tou hudbou! :)))

Ps:Takže už sis našla ten kroužek? Nebo si přeškemrala mamka?

10 cassiopea cassiopea | Web | 5. dubna 2008 v 21:58 | Reagovat

nádherná kapča!! úplne...úžasná! nemám slov...:o)

a spriatelím veľmi rada:)

11 any any | Web | 5. dubna 2008 v 23:20 | Reagovat

no nero dlouhatancke cekani stalo za to. Kapitolka je naprosto uzasna !!!! az se zase dostanes na pocik tak zase rychle neco napis jinak si me neprej :-))

12 Cattgirl Cattgirl | E-mail | Web | 5. dubna 2008 v 23:27 | Reagovat

To bylo krásný..nemám co dodat...o)

Hrozně smutné a prostě krásný...

13 verika verika | E-mail | Web | 6. dubna 2008 v 9:46 | Reagovat

super kapitola,konečně řekla Luciusovi,že ho nechce to se mi líbí:D

14 mystery-diamond mystery-diamond | Web | 6. dubna 2008 v 10:28 | Reagovat

no te pic... to byla kapitolka za vsechny prachy!!!!! proste bomba! ale nejak mi je luciuse lito... mno... nevim....:D

15 Jasane Jasane | E-mail | Web | 6. dubna 2008 v 12:37 | Reagovat

To je smutnyyyyyyyyyyyyyyyy!!!! Vážně..:(:(xD Ale suprově napsaný! Kdy bude kapitola k Tajemství?

16 KiVi KiVi | Web | 6. dubna 2008 v 13:07 | Reagovat

téda...huh já nevim co říct xD no ale asi bych chtěla aby byla s Lucíkem...ten je táááák sladkej :)))

17 Teresie Teresie | E-mail | Web | 7. dubna 2008 v 18:32 | Reagovat

Nááááááááááááááááádhera!!!Chudák holka.Tohle rozhodování osobně nesnáším.Ten Lucius se zdá čím dál tím lepší :)) Je to ale strašně smutný :((...Těším se na další kapču :)) Zatím páá :-*

Terinka

18 Elizabeth greenová Elizabeth greenová | Web | 8. dubna 2008 v 16:46 | Reagovat

Určitě je to moc pěkný, ale já si to sebou vezmu do busu vytisklé a až tam přečtu...takže asi smysluplnější komentář npíšu, až přijedu ze skotska :)

19 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 12. dubna 2008 v 23:07 | Reagovat

Chjo.. romatika.. :( a ještě k tomu zlomené srdce.. :) Já z toho nemůžu... :D Moc pěkně si to napsala.. :) Je to vážně super povídka.. zameškala jsem teď nějaký kapitolky.. tak jdu honem na ně.. :)

20 Marilla Marilla | Web | 12. května 2008 v 18:15 | Reagovat

hustý!!!

21 symiqnzpxh symiqnzpxh | E-mail | Web | 26. dubna 2009 v 9:25 | Reagovat

NZEQXv  <a href="http://rtfolpkoozeo.com/">rtfolpkoozeo</a>, [url=http://zrgnfxwpepvz.com/]zrgnfxwpepvz[/url], [link=http://zzkegexzknrv.com/]zzkegexzknrv[/link], http://sinaphcuaove.com/

22 vblryiqvv vblryiqvv | E-mail | Web | 4. května 2009 v 9:23 | Reagovat

c7mG9V  <a href="http://vdzfyfwthrsy.com/">vdzfyfwthrsy</a>, [url=http://danjrfyacolk.com/]danjrfyacolk[/url], [link=http://otemiirujheu.com/]otemiirujheu[/link], http://ltqzsaqigzzw.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama