1.Kapitola

4. února 2008 v 18:02 | Nera |  Nenávist vs. Láska
Ahojky, tak tady mám první kapču ke společné povídce s Teerkou. Tahle kapča byla na mě, takže další bude psát Terrkaa. Já osobně si myslím, že se mi povedla, ale na Teer nemám.
Dost keců, tady ji máte a komentujte, komentujte!!!

Zrzka nervózně pobíhala po Doupěti. Do obrovského kufru vhazovala a následně vyhazovala oblečení, knihy, hábity i věci pro přípravu lektvarů. Za necelou hodinu měl jet vlak do Bradavic a ona ještě neměla zabaleno. Vytáhla knihu v zašlém obalu a luštila písmena na jejím hřbetě. Několikrát knihu protočila v ruce a odhodila ji do kouta, ze kterého za prskání vyběhl Hermionin kocour. Kniha se rozevřela a ona opatrně pomalými kroky postupovala směrem k ní. Na první stránce bylo velkými písmeny napsáno: Obrana proti černé magii od Alexandrisuse Lakromanga. Zhnuseně knihu nakopla do kufru.
Během dalších patnácti minut měla vše zabaleno. Posadila se na dřevěnou židli a na levý ukazováček namotávala pramen delších vlasů. Musela čekat na Harryho, Rona a Hermionu. Ti byli v Ronově pokoji a na něčem se domlouvali.Počkala ještě několik minut. Když nikdo nepřicházel popadla těžký kufr a nastoupila do jednoho ze dvou vozů, které přijeli z ministerstva pro Vyvoleného.
Nechala se dovést na nádraží, odkud se vydala mezi přepážku 9 a 10. Proběhla zdí a mohla se kochat pohledem na červenou lokomotivu. Hodinu ukazovali 10 minut do odjezdu. Vstoupila do poloprázdného vlaku a i s kufrem se táhla do nejodlehlejšího kupé. Kufr nechala stát uprostřed. Otevřela okno, ze kterého viděla na nástupiště. Plno dětí se loučilo se svými rodinami a ona stála v kupé a se slzami v očích vše pozorovala. Tok myšlenek týkající se převážně Harryho přerušilo prudké otevření dveří. Dovnitř nakoukla černovlasá dívenka. Mohla jít tak do pátého ročníku, tedy o jeden níže než šla Ginny.
"Už o tom víš?" spustila přehnaně mile.
"Netuším, o čem mluvíš." Odpověděla stejným tónem. Hlavou vybídla dívku, aby se posadila na volné sedadlo. Ta nabídku přijala a posadila se naproti.
"Draco Malfoy…" Začala. Bohužel než stačila pokračovat, Ginny ji pohybem ruky umlčela.
"O něm mi nic neříkej, není to žádný můj přítel." Promluvila pevně.
"Ty to nechápeš. Draco se vzepřel otci a utekl do Bradavic." Řekla ji sklíčeně dívka, jelikož nemohla dopustit, aby to někdo nevěděl. Ginny párkrát zalapala po dechu.
"A proč?" Na víc se nezmohla. Draco Malfoy se postavil svému otci. Ten namyšlený, arogantní blbec se dokázal vzepřít? Každý ho měl za otcův ocas a on se vzepřel?
"Údajně proto, že se nechtěl stát Smrtijedem." Odpověděla po delší chvíli ticha dívka.
"To je zvláštní." Prohodila tiše zrzka.
"Jo, to je, nikdo tomu nechce věřit." Pokývala černovláska hlavou.
"A jak to víš?"
"Nese se to celým vlakem. Všichni, kdo jsou tady to ví."
"Tak on nechtěl být Smrtijedem?"
"Nechtěl. Nikdo to od něj nečekal."
"To se nedivím, všichni věřili v to, že Draco bude svého otce následovat. I já jsem si to myslela."
"To mi všichni. Omluv mě, musím to roznést dál." Vyskočila na nohy a odpelášila pryč.
Jakmile se za ni zavřely dveře Ginny křikla do prázdného kupé: "Drbno!"
Trochu se ji ulevilo. Avšak hrdlo se ji opět sevřelo, jen co se u dveří kupé objevili Crabe a Goyle (píše se to tak???). Bloudili a vypadali vyděšeně. Nahlíželi do každého kupé v domnění, že tam bude Draco sedět a vesele se vybavovat. Ginny zaslechla jen několik jejich slov: "tomu nevěřím"…… "To ne"…… "musí…" …… "Být.."
V ten okamžik ji jich bylo líto. Zatřepala hlavou, aby vyhnala myšlenky na Malfoye a znovu pohlédla z okna. Blížila se k ní její matka i otec s triem v patách.
"Tohle si na Vánoce vypijete, Weaslyová." Slyšela matčin hlas už z dálky. Zarazila se do křesla a čekala na svého bratra s jeho dvěma přáteli. Jak očekávala tak se taky stalo. Během dvou minut se trio narvalo do jejího kupé. Harry se posadil vedle ni a položil svou dlaň na její stehno. Chodili spolu od začátku prázdnin a nemohla říci, že by jim to neklapalo. Ovšem něco chybělo…..Možná láska, něha…… Něco takového on dát neuměl. Spíše v tom byl jen pocit, že slavný Potter chodí s Ginny.
Hermiona a Ron se posadili vedle sebe a občas Ginny zahlédla pohled, kterým její bratr svlékal Hermionu očima. Mírně se pousmála a postavila se, jelikož potřebovala upoutat jejich pozornost. Tři páry očí se vpíjeli do těch jejich.
"Chci vám říct novinku."
"Jakou?" vykřikli sborově.
"Draco Malfoy se vzepřel otci a utekl do Bradavic." Oznámila klidně a vyšla z kupé. Procházela se po vlaku a nevnímala pohledy kluků. Přes prázdniny trochu povyrostla, hrudník začal konečně nabírat rozumné míry, vlasy dostaly krásnější lesk a celkově se stala krásnější. Polovina kluků z vlaku mohla na ni oči nechat. Ovšem, muselo se zůstat jen u těch pohledů…
Otevřela jedno z oken a vyklonila se ven. Vítr ji cuchal vlasy, ale neviděla ani na krok, jelikož se venku začalo smrákat. Po necelých deseti minutách, které strávila vykloněná z okna konečně zalezla dovnitř, okno zavřela na zástrčku a uhladila si rozcuchané prameny zrzavých vlasů. Vydala se do svého kupé. Jakmile vešla dovnitř hovor utichl. Prošla to bez povšimnutí, z kufru vytáhla hábit a odešla na záchod, převléknout se…
Celá čtveřice nastoupila do volného kočáru, který je dotáhl až před hrad. Ve Velké síni se usadili jako ve vlaku, tedy Ginny a Harry vedle sebe a naproti nim Hermiona a Ron.
Všichni se rozhlíželi po Zmiozelském stole, ale jen Ginny zahlédla Draca. Slabě se na něj usmála a k jejímu velkému překvapení se usmál také. Stydlivě sklopila oči, ale hned je k němu zase pozvedla. Nedíval se na ni. Seděl opuštěný na konci stolu, což Ginny udivilo. Avšak potom, co si vzpomněla na rozhovor, který vedla s černovláskou to přešla s nepatrným pokýváním hlavy.
"Děje se něco?" optal se Harry a políbil Ginny do vlasů.
"Ale nic." Usmála se. Vycítila na sobě něčí pohled, zvedla oči, ale nikoho nespatřila.
"Klidni se!! To ti na Dracovi tak záleží??"promlouvalo k ní její druhé já.
"Ne, nezáleží, jen je mi ho líto!"
"Tak líto? Proto na něm visíš pohledem?" Začala opět vnímat okolí a všimla si, že z Draca nespustila oči. Sledovala ho upřeným pohledem, stejně jako on ji.
"Co se to děje? Ty si pitomá Ginny? Takhle svádět Malfoye? Že se nestydíš!"okřikla se.
"Ginny, opravdu jsi v pořádku?" starala se Hermiona.
"Jistě, jen mi je trochu špatně po té cestě." Omluvně se usmála. "Myslím, že si půjdu lehnout."
"Ještě nebyl ani proslov!" zhrozil se její bratr.
"Brumbál to přežije." Odsekla a zvedla se ze židle. Několik udivených pohledů ji sledovalo. Znervóznilo ji to tak, že si přišlápla lem hábitu a uprostřed síně spadla na zem. Celou síní se ozýval hurónský smích. Ginny se zvedla z nepohodlné země a opatrně se rozhlédla. Trio se smálo, ale on ne.
"Je tak hodný…"pomyslela si.
"Co to plácáš! Malfoy a hodný? Si spadla z višně ne??Ten kruťas a hodnej!! Zapomeň"
"Nesmál se!" připomenula svému druhému já.
"Brumbál se tady nesmál, Filch se nesmál, McGonagllová se nesmála…"začalo ji vyjmenovávat druhé já.
"Laskavě s tím přestaň! Draco byl milej, ale nic víc. Je to nafoukanec!"
Vyběhla ze síně za doprovodu smíchu. Aniž by si to uvědomila přiběhla až k jezeru, posadila se na placatý kámen a ponořila se do vlastních myšlenek.
Draco zpozoroval, že se Ginny zvedla k odchodu. Provázel ji pohledem až do té doby, než spadla na zem. Nechápal proč se všichni smějí, je přeci normální když někdo zakopne.
"Běž ji pomoct!"nahánělo ho jeho druhé já.
"Ne! Jsem sice momentálně vyvrženec, ale takhle se snižovat nechci. Css….veřejné práce…"Ukončil Darco debatu sám se sebou a opět se zaměřilo na ni. Nebyla tam. Rozhlížel se po Velké síni, ale zrzku nespatřil. Zvedl se a beze slov odešel. Narozdíl od Ginny nezakopl. Vyšel ze síně a začal horlivě přemýšlet.
Po pár minutách zbytečného okounění u hlavní brány snahu Ginny najít vzdal. Pomalu sestupoval k jezeru.(Nj, on nevěděl, že tam je, že?).
Zastavil se kus od jezera a sledoval nehybnou hladinu. Ze zamyšlení jej vytrhlo čvachtání vody. Udiveně se rozhlédl. To, co uviděl mu vyrazilo dech. Nahá Ginny skotačila ve vodě jako tříleté dítě. Otočila se na něj a ihned se potopila do vody po bradu.
"Malfoy? Co tady chceš?"
"Sleduju tě." Řekl ironicky a posadil se na kámen, na kterém seděla předtím Ginny.
"Okamžitě vypadni!" Zaječela.
"Proč bych to dělal?" zeptal se posměšně.
"No, já nevím, třeba, protože chci?"
"Tak to tady budu sedět ještě déle."
"Malfoyi!!! Hned vypadni, nebo…..nebo tě zakleju!"
"A můžeš mi říct, kde vezmeš hůlku?" Poťouchle zatočil její hůlkou v jeho prstech.
"Ty namyšlenej idiote!"
"Tak já jdu, rád jsem s tebou mluvil! A tohle," rukou ukázal na zem před sebe, kde se válelo její oblečení, "si beru sebou."
Popadl věci a odběhl.
"Teda Draco, ty se nezměníš! Takhle ji chceš dokazovat, že ji miluješ?"
"Miluju? Nesnáším ji."přemlouval se.
Otevřel bránu a tiše proklouzl dovnitř.

Na temných pozemcích nechal stát nahou Ginny……..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám moje povídky?

Ano
Ne
Nečtu je

Komentáře

1 Naomiiiii Naomiiiii | Web | 4. února 2008 v 18:28 | Reagovat

Juchůůů. Mám první komentář. Takže tady se nám splejtaj osudy Malfoye a Ginny? Moc se mi to líbilo a těším se na další kapču. Pokračuj ;)

Btw, ohledně toho spřátelení, ráda :)

2 Aislin (Bariska) Aislin (Bariska) | Web | 4. února 2008 v 19:58 | Reagovat

Hej si delate srandu ne ? Ja tu sem pokazde jak pejsek, cekam na kapitoli, ale prvni komenty mi vzdycky vyfouknou !!!!

Jinak k´povidce. . . Jak jinak, nez super byt nemuze ze? kdyz je od mojeho zlaticka!  Uz se tesím na teruskuu, jak se s tim vyporada ona! Jinak makejte holky moje! drzim palce i na nohou :D

3 KiVi KiVi | Web | 4. února 2008 v 20:53 | Reagovat

to je hajzlííík!!! Sviňák jeden....fujtajbl že se nestydí! To já bych mu pak někde na obědě nechala zmizet oblečení a bylo by:))

4 Eliza Eliza | Web | 5. února 2008 v 11:01 | Reagovat

Krásný- už se nemůžu dočkat další kapitolky. Píšeš prostě úžasně :))))

5 Teerkaa Teerkaa | E-mail | Web | 5. února 2008 v 11:29 | Reagovat

Jako že na mě nemáš? Si spadla na játro ne? Juj tobě ale hrabe!! :D Dyť ta kapitola je uupa suuupa!! :D

6 Nera Nera | Web | 5. února 2008 v 12:46 | Reagovat

jak mám Teer!!! Nemám, seš lepší!!!

Díky za komenty, kapču k To nejsem já už skoro mám!! Těšte se!!

7 Janicza Janicza | Web | 5. února 2008 v 17:56 | Reagovat

já byh ho při první příežitosti kopla tam ke by o to asi nejvíc bolelo! kdyby mi nkdo vzal věci, začala bych nadavat jak Hawiř :-D ale jinak fat bezvadná kapitola! Konečně někdo ko je tak trochu (ebo uplně- nvím) proti pár Harry a Ginny :-) (tu holku nemá ráda)!!! :-D

8 Paige Paige | Web | 5. února 2008 v 19:37 | Reagovat

A zase nějáká kapitola:)))

Já mám dneska šťastný den kam příjde, tam je něco nového:DD

A pokud jde o tuhle první kapitolku, tak se ti zase( stejně jako u jiných povídek) moooc povedla...

teď už mi chybí jen to pokračování:)))

9 Elča Elča | Web | 7. února 2008 v 9:22 | Reagovat

Super, super super. Vážně se mi to líbilo. Se ti tahle kapča vážně povedla. Už se nemůžu dočkat další kapči tak ať si Teerka pohne.No dobře zase tolik nemusí jelikož na net se dostanu nejdřív za 14dní, ale stejně :D

10 wisty wisty | E-mail | Web | 7. února 2008 v 15:20 | Reagovat

no teda, už se moc těším na pokráčko:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama